Výpočet splátky hypotéky.

Jak se vypočítá splátka hypotéky?

Hypotéka obvykle představuje závazek na několik desítek let, proto je nutné nastavit pro celou dobu trvání hypotečního úvěru takovou měsíční splátku, která nebude zatěžovat váš rozpočet. Jedná se sice o velmi individuální produkt, lze však uvést i obecné faktory, na nichž výpočet splátky hypotéky závisí především, a těmi jsou:

  • výše hypotečního úvěru
  • fixační období
  • úroková míra
  • doba čerpání úvěru

Výše hypotečního úvěru představuje celkovou částku, kterou si chcete od banky půjčit.

Fixační období se nastavuje již při podpisu smlouvy. Každý hypoteční ústav nabízí několik variant, ze kterých si klient může vybrat. Nejoblíbenější jsou nyní fixace na tři roky a na pět let. Během tohoto období máte jistotu, že vaše měsíční splátka zůstane stále konstantní. Na druhou stranu, pokud budete chtít umořit nebo zcela splatit úvěr před uplynutím fixace, zaplatíte nemalé poplatky. Určitě je proto potřeba důkladně zvážit, jaká možnost pro vás bude ta nejlepší.

Úroková míra závisí na mnoha okolnostech. Banky sice inzerují, v jakém rozmezí se úroková sazba pohybuje, ale tento ukazatel je spíše orientační. Záleží na tom, kolik si chcete půjčit, jaká je hodnota nemovitosti, jak bonitním klientem pro banku jste, jaké fixační období zvolíte apod. Úroková sazba je ale také velmi důležitým ukazatelem, protože výrazně ovlivňuje finální cenu hypotéky.

S výpočtem měsíční splátky vám pomůže naše hypoteční kalkulačka, do níž vyplníte základní informace o úvěru a jejich odesláním ihned začneme pro Vás pracovat. Pro začátek chceme po Vás minimum informací, ale aby měla nabídka smysl, a byla reálná, je nutné vyplnit i telefonické spojení, tak abychom se s Vámi mohli spojit a vymyslet pro Vás to nejlepší řešení, jak se říká „na míru“. Jak říkají makléři, každá hypotéka je svým způsobem jiná a jinak zajímavá.

  • Pokud chcete více informací zavolejte  +420 702 094 210 napište na  hypoteky@hypo-top.cz.

    Chci získat informace