Hypotéka na pořízení bytu nebo rodinného domu.

Chcete-li si pořídit byt nebo dům do osobního vlastnictví, je potřeba zvážit, jaký hypoteční úvěr pro vás bude ten nejlepší. Banka po vás bude požadovat doložit potvrzení o příjmech a prověří si vaši úvěrovou historii. Hypoteční ústavy sice inzerují, jaké nabízejí úrokové sazby, ale každý klient je posuzován individuálně a banka vám připraví konkrétní nabídku přímo pro vás. Záleží především na tom, jak vysokou částku budete chtít půjčit, a na procentuální hodnotě LTV.

LTV, v překladu Loan to Value, představuje poměr výše hypotéky vůči hodnotě nemovitosti. Obecně platí, že čím je hodnota LTV vyšší, tím je vyšší i úroková sazba. (70/80/90). Další důležitá kritéria, která ovlivní úrokovou míru a výši měsíční splátky, jsou především doba fixace, doba trvání úvěru a vaše bonita a hlavně bankovní preskoring. Při vyřizování hypotečního úvěru mohou vstoupit další náklady jako je odhad nebo poplatek bance za vyřízení úvěru, pojištění života tzv. vstupují do nákladů RPSN. Před podpisem smlouvy se nezapomeňte zaměřit i na další podmínky, aby vás potom nemile nepřekvapila například výše sankce v případě předčasného splacení úvěru.

Výhody: platíte vlastní bydlení, tím zhodnocujete vlastní prostředky, které vložíte do nemovitosti, a která Vám po doplacení zůstane.

  • Pokud chcete více informací zavolejte  +420 702 094 210 napište na  hypoteky@hypo-top.cz.

    Chci získat informace