Hypotéka na družstevní byt.

Pokud potřebujete zafinancovat družstevní byt, situace je trochu odlišná. Hypotéku na družstevní byt sice můžete získat, ale družstevní byt nelze použít jako zástavu. Než bude bytová jednotka převedena do osobního vlastnictví, nekupujete nemovitost jako takovou, ale pouze družstevní podíl. Koupě družstevního bytu však stále představuje lukrativní investici, jelikož pořizovací cena družstevního bytu bývá výrazně nižší než cena bytu v osobním vlastnictví. Hypoteční ústavy o této skutečnosti samozřejmě vědí a snaží se pro své klienty najít řešení, které by jim koupi umožnilo.

Jestliže i vy uvažujete o zakoupení družstevního bytu, existují následující možnosti financování. Hypotéka na družstevní byt se zástavou jiné nemovitosti, úvěr od stavební spořitelny, anebo předhypoteční úvěr, následujíc klasický hypoteční úvěr.

Naší prací je také domluvit a zajistit dokumenty od prodávajících, či od realitní kanceláře, či od družstva. Tím Vám ubude starost při nedostatku času, shánět podklady, my to uděláme za Vás. A Vy se můžete soustředit na práci.

Pokud řešíte koupi družstevního bydlení, potřebujete znát všechny náležitosti a potřebné dokumenty, které je potřeba zajistit na získání hypotéky, jsme tu pro Vás.

  • Pokud chcete více informací zavolejte  +420 702 094 210 napište na  hypoteky@hypo-top.cz.

    Chci získat informace