Hypotéka bez doložení příjmů.

Pro koho je hypotéka bez doložení příjmů vhodná?

Hypotéka bez doložení příjmů je určená hlavně pro ty klienty, kteří nemohou dokázat své příjmy, a proto by jim standardní hypoteční úvěr nemohl být schválen. Toto se týká především podnikatelů a OSVČ, kteří mají často optimalizovaná daňová přiznání, a jejich příjmy jsou tak výrazně nižší než ve skutečnosti. Tento druh hypotéky je vhodný také pro začínající podnikatele, kteří zatím daňové přiznání za uplynulé období nemohou doložit.

Výhody a nevýhody hypotéky bez doložení příjmů

Jak již bylo uvedeno, hypotéka bez doložení příjmů může být vhodným finančním produktem pro ty, kteří by nedosáhli na klasický hypoteční úvěr. Klient však samozřejmě musí být schopen hypotéku splácet, aniž by se dostal do finančních problémů. Další výhodou je, že administrativní proces při uzavírání smlouvy je jednodušší a tím pádem i rychlejší. Některé bankovní instituce například akceptují, když žadatel místo daňového přiznání doloží čestné prohlášení, že je schopen své závazky splácet.

Na druhou stranu je tento druh úvěru pro banku rizikovější, proto má hypotéka bez doložení příjmu obvykle nastavenou vyšší úrokovou sazbu a banky půjčují finance maximálně do 50-60 % hodnoty zastavené nemovitosti.